HAKKIMDA

AVUKAT DOĞA DÜNDAR

Orta ve lise eğitimini Galatasaray Lisesi’nde, lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladıktan sonra Kadir Has Üniversitesi’nde Sağlık Hukuku Yüksek Lisans programına katılmıştır. Eğitim hayatı boyunca fransızca, ingilizce, latince, rusça, italyanca ve ispanyolca dil eğitimleri almıştır ve ayrıca Tübitak matematik eğitimlerine katılmaya hak kazanmıştır.

1991 yılında çalışma hayatına başlamış, 2004 yılına kadar Club Med, Vip, Visitur, Birleşmiş Milletler gibi uluslararası kurum ve kuruluşlarla çalışmış ve çeşitli organizasyonlar düzenlemiştir. Aynı yıllarda Efes Pilsen Spor Kulübü’nde Basketbol Türkiye Şampiyonluğu kazanmıştır.

2004 yılında yerli ve yabancı müvekkillere hizmet veren BSG Hukuk Bürosu’nda stajyer olarak avukatlık mesleğine başlamıştır.

2006 yılında “Les Filles De La Charité” vakfı ile sözleşme imzalamış ve 2009 yılına kadar  bu vakfa ait Özel Fransız Lape Hastanesi’nde idari müdürlük ile danışmanlık yapmıştır.

2009 yılında avukatlık ruhsatını almış ve İstanbul’da kendi hukuk bürosunu kurmuştur. Banka da dahil olmak üzere, birçok ulusal ve uluslararası gerçek ve tüzel kişilerin çeşitli davalarını İstanbul Barosu’na kayıtlı avukat olarak takip etmiştir. Bu süreçte Rusya’nın Kırım Bölgesi’nde de bağımsız bir hukuki danışmanlık şirketi kurmuş ve Kırım’da Türkiye Odessa Konsolosluğu’nun nezaretinde hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmetleri vermiştir.

2016 yılının ocak ayından itibaren Muğla Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık mesleğini ifa etmekte olan Avukat Doğa Dündar, evli ve iki çocuk babasıdır.